Idzie Armageddon – Ænema cover

Pamiętacie Brass Against the Machine? Bardzo mocny cover Cochise zespołu Audioslave? Śledzę ich poczynania i tym razem porwali się na jedną z moich ulubionych piosenek Tool – Ænema. Jak śpiewał w 1996 roku Maynard – Some say we’ll see Armageddon soon… czyli po prostu: Idzie Armageddon.

Poza muzyczną warstwą tego numeru zawsze przemawiały do mnie słowa. W sumie po tych 23 latach niewiele się zmieniło. Choć Maynard śpiewa o L.A., to przekaz jest uniwersalny. Kto z nas nie chciałby czasem wakacji od tego gówna i cyrku…. Spuścić to wszystko w kanał…. Patrzeć jak ziemia pochłania ten syf…. Przywitać jakąkolwiek zmianę….

Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak Brass Against the Machine, za pomocą sekcji dętej są w stanie oddać ten wkurw, te nagromadzenie emocji, ten ładunek energii. Choć, tak jak w oryginale, kluczem do takiego a nie innego odbioru tego numeru jest zdecydowanie sekcja dęta. Największy zarzut mam do wokalu. Zaśpiewane poprawnie, może nawet aż za bardzo. Zabrakło mi tego rockowo-metalowego zacieru, zdartego gardła i krwi z trzewi….

Niemniej jest to, według mojej definicji, bardzo udany cover. Odpowiedni kopniak na weekend. Czek Iz Aut.

A Tobie się podobało?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.